Wykładowcy

Anna Zięba, LL.M.
Doradca podatkowy
Anna Zięba prowadziła liczne szkolenia z zakresu podatków dla firm z wielu branż, w tym organizowane przez Business Centre Club; była także prelegentką na wielu konferencjach poświęconych zagadnieniom podatkowym, FATCA i CRS.
Anna Zięba jest autorką publikacji o tematyce podatkowej na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”, „Rzeczpospolitej”, a także autorką rozdziału nr 72 “Exchange of Tax Information and the Impact of FATCA/CRS for Poland” w publikacji pod red. Prof. Byrnes „LexisNexis® Guide to FATCA and CRS Compliance”.
Anna Zięba jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także programu LL.M. na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jest wpisana na listę adwokatów w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych.

Stanisław Gordziałkowski
Adwokat, doradca podatkowy
Stanisław Gordziałkowski posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w jednej z firm tzw. Wielkiej Czwórki oraz w wiodących kancelariach prawnych. Od 2011 r. współpracuje z kancelarią Sołtysiński Kawecki & Szlęzak w Warszawie.
Specjalizuje się w optymalizacjach podatkowych, opodatkowaniu restrukturyzacji i transakcji M&A oraz w postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych. Wielokrotnie reprezentował klientów przez sądami administracyjnymi, w tym Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz przed organami podatkowymi. Doradzał w licznych krajowych i międzynarodowych projektach. Prowadził szereg spraw podatkowych związanych z tzw. przestępstwami białych kołnierzyków, w tym w szczególności dotyczących tzw. karuzeli VAT.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Prawa Francuskiego na Uniwersytecie w Orleanie. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (IFA). Wykładowca prawa podatkowego w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Laureat VI edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2017”. Rekomendowany jako prawnik podatkowy w doradztwie dla klientów prywatnych w Legal500 EMEA 2018.
Autor szeregu publikacji z zakresu prawa podatkowego, m. in. dla „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej”.

Iwona Bielecka-Latos
Radca prawny, doradca podatkowy
Specjalizuje się w bieżącej obsłudze spółek handlowych, umowach gospodarczych oraz prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych. Doradza również w zakresie księgowości oraz wypełniania obowiązków sprawozdawczych.
Jest autorką publikacji o tematyce prawnopodatkowej na łamach „Miesięcznika Ubezpieczeniowego” oraz „Rzeczypospolitej”. Prowadziła liczne szkolenia o tematyce podatkowej i rachunkowej dla przedsiębiorców oraz zajęcia teoretyczne z prawa podatkowego dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
Iwona Bielecka-Latos jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim i ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej, aktualnie doktorantką Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat klauzuli obejścia prawa w prawie podatkowym pod opieką merytoryczną prof. Elżbiety Kornberger-Sokołowskiej.

Maciej Zborowski
Adwokat, doradca podatkowy
Specjalizuje się w reprezentowaniu przedsiębiorców w kontrolach podatkowych, celno-skarbowych i w postępowaniach podatkowych – na każdym etapie i w każdym aspekcie postępowania lub kontroli (I i II instancja, wymiar, zabezpieczenie, rygor natychmiastowej wykonalności, egzekucja, stwierdzenie i zwrot nadpłaty, ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych). W trakcie swojej dotychczasowej praktyki zawodowej, reprezentował przedsiębiorców z różnych branż, prowadził postępowania i kontrole z zakresu VAT, CIT, PIT, cen transferowych, akcyzy i podatku od nieruchomości. Specjalizuje się również w reprezentowaniu podatników przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.
Wykładał prawo podatkowe, postępowanie egzekucyjne i zabezpieczające w administracji oraz prawo karne skarbowe w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego; prowadził także szkolenia dla aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie.
Maciej Zborowski jest autorem licznych publikacji z zakresu kontroli i postępowań podatkowych, postępowań przed sądami administracyjnymi, prawa karnego skarbowego oraz prawa wodnego; współautor książki pt.: „Przestępstwa karuzelowe i inne oszustwa w VAT”, Wolters Kluwer Polska 2017; był prelegentem na konferencjach i szkoleniach dotyczących prawa i postępowania podatkowego oraz prawa karnego skarbowego, organizowanych m.in. przez Business Centre Club, Kancelarię Ożóg Tomczykowski wraz z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska konferencji pt.: „Jak nie paść ofiarą karuzel podatkowych i innych oszustw w VAT?”).
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Kamil Latos
Certyfikowany audytor wewnętrzny (CIA)
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem bilansowym, w tym ustawą o rachunkowości oraz międzynarodowymi standardami rachunkowości.
Jest absolwentem studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, na tej uczelni ukończył również podyplomowe studia podatkowe. W Akademii Leona Koźmińskiego uzyskał dyplom studiów podyplomowych w zakresie zarządzania audytem wewnętrznym. Posiada uprawnienia audytora wewnętrznego (CIA) i jest wpisany na listę prowadzoną przez Instytut Audytorów Wewnętrznych. Obecnie zdobywa uprawnienia biegłego rewidenta.
Prowadził zajęcia teoretyczne z zakresu rachunkowości oraz finansów dla studentów Akademii Świętokrzyskiej (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego) w Kielcach.
Ewelina Szrek
Radca prawny
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, w tym dużych grup kapitałowych oraz spółek notowanych na GPW w Warszawie. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, handlowym i podatkowym, sprawach związanych z obrotem międzynarodowym oraz transgranicznym zatrudnieniu. Wielokrotnie zajmowała się tworzeniem, przekształcaniem i likwidacją spółek krajowych i zagranicznych oraz zakładaniem oddziałów i przedstawicielstw firm polskich za granicą (m.in. w Rosji, na Białorusi, w Niemczech, na Słowenii, w Czechach, w Bułgarii). Zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie prawa i podatków na rzecz podmiotów dokonujących inwestycji zagranicznych lub zainteresowanych podjęciem działalności na rynkach zagranicznych.
W swojej dotychczasowej pracy reprezentowała klientów w międzynarodowych postępowaniach m.in. przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie (Arbitration Institute of the Stockholm Chamber of Commerce), Międzynarodowym Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu oraz Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu (International Council of Arbitration for Sport (ICAS).
Jest współautorką publikacji książkowej na temat uwarunkowań prawno-politycznych w Rosji (A. Szemrzalska, E. Szrek Imperium i prawo, Kraków 2007). Występowała jako prelegent na warsztatach o tematyce podatkowej organizowanych przez InforMedia i PulsBiznesu w Warszawie. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia podyplomowe w Instytucie Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalizacji Podatki i Międzynarodowe Strategie Podatkowe. Jest również absolwentką Instytutu Prawnego w Sankt Petersburgu.
Biegle włada językiem angielskim i rosyjskim.